آموزش عوض کردن روغن جک هیدرولیک – – –

۷ مرحله تعویض روغن جک هیدرولیک

 

۱- جک را روی سطح صاف قرار دهید

 

گذاشتن جک در این شرایط باعث عدم چرخش جک می شود در نتیجه باعث می شود که راحتر بتوان روغن آنرا پر کرد.

 

۲- دریچه خروجی روغن را باز کنید

 

جکها ممکن است مکانیزم باز کردن دریچه خروج روغن آنها با هم متفاوت باشد .در بعضی از آنها چرخاندن دسته به جهت عقربه های ساعت می باشد و در بعضی برعکس. از طرفی شما باید شیر ترکیب کننده را فشار دهید.

 

۳- در صورت داشتن صفحه محافظ آنرا باز کنید

 

بسته به مدل جک شما ، ممکن است یک صفحه پوششی وجود داشته باشد که از مکانیسم داخلی جک محافظت کند. هر پیچ که این پوشش را در جای خود قرار داده است را بردارید. سپس روکش را از روی آن بلند کنید. صفحه پوشش را بلند کنید و همراه با پیچهای آن در مکانی امن  قرار دهید تا گم نشود.

 

۴- اطراف دریچه را پاک کنید

 

درگاه پرکننده جایی است که روغن آن را بریزید. برای جلوگیری از آلودگی ، از پارچه ای استفاده کنید و ناحیه اطراف آن را تمیز کنید چرا که از ورود خاک  و کثیفی به داخل روغن جلوگیری می کند.

 

۵- درب محفظه پر کننده را باز کنید

 

این دریچه( محفظه) بسته به نوع جک شما ممکن است در زیر صفحه محافظ قرار گرفته باشد آنرا شل کرده و بیرون بکشید می توانید از پیچ گوشتی برای چرخاندن در جهت عکس عقربه های ساعت استفاده کنید. آنرا باز کرده و در جای امنی قرار دهید.

نکته : اگر نتوانستید آنرا پیدا کنید دفترچه راهنمای آنرا مطالعه کنید همچنین اگر نتوانستید آنرا به راحتی باز کنید موظاب باشید که درب آنرا خراب نکنید . مجددا نحوه باز کردن آنرا ارزیابی کنید.

 

۶- مخزن را پراز روغن هیدرولیک کنید

 

ریختن روغنن را طوری ادامه دهید تا زیر لبه  پایین سوراخ پر شود. و روغن اضافه را پاک کنید. توجه داشته باشید از قیف نیز می توانید استفاده کنید همچنین هرگز از روغنهایی غیر از روغن هیدرولیک استفاده نکید.

 

۷- درپوش را به حالت اولیه خود باز گردانید

 

درپوش را در جای قبلی خود گذاشته و در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و آنرا محکم کنید.

توجه داشته باشید قبل از بستن درپوش حتما هواگیری را انجام دهید. برای خواندن مراحل هواگیری کلیک کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

Open chat
Powered by