استاندارد ساخت یونیت هیدرولیک

استاندارد ساخت یونیت هیدرولیک

مجموعه موتور پمپ در ساخت یونیت هیدرولیک در واقع انرژی الکتریکی را به انرژی هیدرولیکی تبدیل می کند.

نامهای رایج دیگر مجموعه پمپ های موتور عبارتند از: واحد پمپ ، ست پمپ ، واحد موتور پمپ و نام‌هایی از این دست. برای تنظیمات نصب موتور الکتریکی و همچنین برای مجموعه موتور پمپ ، به عنوان مثال از V1, 83, 85 یا 83/85 ، استفاده می شود.

در مورد انواع تنظیمات نصب V1 ، 85 و 83/85 گشتاور از پوسته فلایویل گرفته می‌شود پس باید انتظار داشت که گشتاور تا حد امکان در مقادیر کم نگه داشته شود. صداهای اضافی تولید شده توسط ساختار پمپ به وسیله‌های حلقه‌های حفاظتی که درست پشت پمپ هیدرولیک قرار دارد گرفته می‌شود.

حلقه‌ها باید برای هر پمپ خاص به صورت جداگانه طراحی شود. اجزای مختلفی مانند پوسته فلایویل با یا بدون حلقه میله، فوت براکت ها، اتصالات و صفحات نصب همگی از موارد معمولی هستند که معمولا در بازار موجود است.

برای ساخت ترجیح بر انواع V1 ، 85 و 83/85 است. به این دلیل که تراز موجود در پمپ‌ و شافت موتور، در محل اتصال از به هم ریختگی تراز جلوگیری می‌کند و مانع از روند فرسایشی تراز اتصالات می‌شود.

 نیاز صنعت 

تولید کنندگان اتصالات با تولید پیچ‌های کوچک در کلید‌های بال‌دار مانع از سر خوردن اتصالات در امتداد شافت می‌شوند. به این ترتیب در یونیت هیدرولیک و مجموعه موتور پمپ با رده‌بندی تا حدود 15 کیلو وات کفایت خواهد کرد.

برای موتورهای قدرتمند‌نتر، در هر دو نیم کوپل باید یک دیسک نگهدارنده برای ایمن‌سازی قرار داده شود. این نوع از اتصال همواره با نوع ساخت V1 دست کم برای اتصالات نیمه بالایی معقول به نظر میرسد.

ست موتور پمپ در ساخت یونیت هیدرلویک

ست موتور پمپ در ساخت یونیت هیدرلویک

ساخت یونیت هیدرولیک

ست موتور پمپ در ساخت یونیت هیدرلویک

ساخت یونیت هیدرولیک

ست موتور پمپ در ساخت یونیت هیدرلویک

 

اطمینان حاصل کنید که شکاف بین نیمه کوپلینگ هنگام مونتاژ واحد صحیح باشد. در مورد ترتیب نصب 83 ، موتور و پمپ روی شاسی معمولی سوار می شوند.

پمپ معمولاً به براکت وصل می شود. شاسی مشترک نیرو های گشتاور و نیروهای انتقالی را عبور می‌دهد بنابراین باید طوری طراحی شود که از ایجاد نیروی نسبی میان موتور و پمپ جلوگیری شود.

یک قاب ساده ساخته شده از صفحه فولادی مسطح برای موتورهای برقی تا اندازه 180 کافی است. به منظور نصب براکت می توان در قاب جوشکاری را انجام داد.

ساخت یونیت هیدرولیک

پوسته فلایویل در ساخت یونیت هیدرولیک

 

برای اندازه موتور 200 تا 315، ساخت یونیت هیدرولیک ساده برای ایجاد استحکام باید صفحات صاف و یا صفحات دارای زاویه جوشکاری شود.

ساخت یونیت هیدرولیک

ست موتور پمپ در ساخت یونیت هیدرولیک

 

موتورهای سایز 355 و بزرگتر با قابهای پایه سفت و محکم ساخته شده از صفحه فولادی مسطح و مقاطع U شکل نیاز دارند. در این حالت بهتر است براکت نصب شده پمپ را به پایه قاب نصب کنید و جوشکاری انجام نشود.

ساخت یونیت هیدرولیک

چیدمان ست موتور پمپ در ساخت یونیت هیدرلویک

ساخت یونیت هیدرولیک

ابعاد اصلی ست‌های موتور پمپ با انواع ترتیب نصب موتور در ساخت یونیت هیدرولیک

 

از ورقه تنظیم تراز می توان در زیر موتور برای تنظیم ارتفاع استفاده کرد. برای جلوگیری از هرگونه حرکت جانبی ، حداقل بیش از سایز 200، لبه های مناسبی باید روی قاب اصلی قرار داده شود.

ست موتور پمپ اغلب با استفاده از شیرآلات و / یا شیرهای کاهش فشار پمپ کنترلی و یا شیرهای کاهش فشار را با استفاده از تنظیمات نصب 85 و 83/85 منتقل می‌کنند. با استفاده از یک صفحه نصب برای اتصال این قطعات به وسیله پیچ های ثابت موتور می‌توان از ایمنی دستگاه اطمینان حاصل کرد. با استفاده از نوع ساخت یونیت هیدرولیک V1، دستگاه ها می توانند روی صفحه نصب شوند.

به منظور تبعیت از الزامات نصب 83 ، یک عدد پشته سوپاپ باید روی قاب پایه نصب شود. هر کدام از دستورالعمل‌ها را بصورت جداگانه مطالعه کنید تا ببینید آیا حرکت نسبی بین پمپ و لوله وجود دارد یا خیر، لوله‌ها و خطوط مکش و پاشش، و یا قطعات انبساطی که برای لوله‌ها مکش مناسب‌اند و لوله‌ها پلاستیکی خم شونده برای وضعیت پاششی مناسب خواهند بود و ایجاد خطوط نشت سیال که به منظور ایزوله کردن فضا و کاهش صداهای اضافی ناشی از کارکرد دستگاه ایجاد می‎شود.

ابزار نصب قاب‌ها و پانل‌های جلو در ساخت یونیت هیدرولیک

برای نصب و راه اندازی دائمی و ایمن دستگاه ها و ساخت یونیت هیدرولیک باید امکانات مورد نیاز فراهم باشد و برای کنترل سیستم‌های هیدرولیکی باید دریچه ها و بلوک های مانیفولد وجود داشته باشد.

ساخت یونیت هیدرولیک

ساخت یونیت هیدرولیک

الزامات نصب قاب در ساخت یونیت هیدرولیک

ساخت یونیت هیدرولیک

نصب قاب دوقلو برای تطابق با سایز 6 در ساخت یونیت هیدرولیک

 

در ساخت یونیت هیدرولیک و سیستم های هیدرولیک برای ماشین آلات ، دنده کنترل اغلب هنگام مونتاژ پمپ موتور بر روی مخزن نصب می شود. برای به حداقل رساندن میزان انتشار سر و صدای دستگاه ، سطوح ایجاد کننده نویز باید تا حد امکان کاهش یابد.

بنابراین توصیه می شود که دنده کنترل در یک بلوک منیفولد قرار بگیرد که بهتر است مستقیماً بر روی مخزن نصب شود بدون ایجاد صفحه اضافی بر روی مخزن نصب تا به کاهش صدای دستگاه کمک کند.

با این وجود اغلب به دلیل محدودیت‌هایی که از نظر ابعاد وجود دارد معمولا به این ترتیب عمل نمی‌شود. بنابراین برای رسیدن به این هدف و کاهش میزان صدا در ساخت یونیت هیدرولیک تا آنجا که ممکن است از قابهای نصب شده کوچک استفاده می‌شود.

این قاب‌ها در اصل یک فریم استاندارد ساخته شده از لوله مربعی هستند که در آن می توان عناصر استاندارد را برای پذیرش اجزاء جوش داد.

اندازه لوله مربع به اندازه و وزن تجهیزات مورد نیاز بستگی دارد:

  • لوله مربعی 20 30 30 x 2 برای شیرهای اندازه 6 کافی است
  • لوله مربعی 30 60 60 x 3 برای دریچه های اندازه 1 و 16 استفاده می شود
  • از لوله مربعی با ابعاد 60 60 60 x 4 باید برای شیرهای اندازه 25 و بزرگتر استفاده شود.

در صورت سنگین بودن تجهیزات باید از بندهای زاویه دار استفاده شود.

در صورت لزوم به منظور کاهش میزان صدای دستگاه هیدرولیک و پایین آمدن سطح نویز واحد در هنگام ساخت یونیت هیدرولیک ، لازم است که عناصر با موادی مانند ترکیبات دارای لاستیک چوب پنبه بین فواصل قاب پیچ داده شود. همین امر در مورد تعبیه قاب بر روی مخزن نیز صدق می کند.

دسترسی به اتصالات لوله فاکتور مهمی است که واحدهای برق هیدرولیکی از قابهای نصب استفاده می کنند. عناصر باید در پشت قاب قرار گیرند تا دستگاه ها بین لوله‌های مربع جای داده شود.

این کار می تواند مانع از دسترسی به دستگاه های تنظیم کننده شود بنابراین موقعیت عناصر باید از نزدیک به صورت جداگانه بررسی شود. چیدمان قاب نصب، فضای بیشتری را در مقایسه با پنل جلویی اشغال می کند. در صورت عدم وجود فضای کافی برای نصب تجهیزات بر روی یک قاب ن ، از روش دوم استفاده می شود.

برای پانل‌های جلویی ، که به آنها نیز صفحات نصب گفته می شود ، استانداردهای کمپانی‌ها در زمینه برش وجود دارد به گونه ای که طراح فقط باید در مورد طول و ارتفاع فریم و موقعیت و جهت برش ها تصمیم بگیرد.

ریل هایی که از پنل جلویی پشتیبانی می کنند نیز استاندارد سازی شده اند. در این حالت منطقی است که از مقاطع تاشو C استفاده کنید که در آن پانل قابل جوش باشد.

در ساخت یونیت هیدرولیک بسته به اندازه فریم جلویی و وزن تجهیزات نصب شده ممکن است برای صفحه نصب و بریس های مخزن مورد نیاز باشد. یکی از ایده‌های خوب برای قسمت بالایی بخش‌های c ایجاد حفرات بالا برنده در این بخش است.

همچنین برای دیدن محصولات جک هیدرولیک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 14 =

لطفا جهت دریافتی فایل های آموزشی فرم زیر را تکمیل کنید.

Call Now Button