جک پنوماتیک و هیدرولیک چیست؟

جک پنوماتیک چیست و چه کاربردهایی دارد؟

کاربرد جک هیدرولیک و پنوماتیک :

امروزه استفاده از انواع جک ها برای بسیاری از افراد کاربرد دارد. یکی از جک هایی که امروزه کاربرد بسیار فراوانی در صنعت و تعمیرات بسیاری از ماشین ها دارد، جک پنوماتیک می باشد که دارای بخش های متفاوتی است. افراد باید با توجه به این بخش‌ ها، نسبت به استفاده از آن ها اقدام نمایند.

شرکت نیاز صنعت با نظر به اینکه بتواند مشکلات اندکی از صنعتگران و مهندسین را در زمینه های طراحی ، ساخت و تامین قطعات باکیفیت را در پروژه ها رفع کند شروع به فعالیت کرده است.

این شرکت نمایندگی فروش محصولات جک هیدرولیک ، جک پنوماتیک ، اتصالات پنوماتیک شرکت CDC کره ، شیر برقی و سلنوئید ولو شرکت شاکو (SHAKO) تایوان در ایران می باشد.

لذا ما در این مطلب قصد داریم نکات مختلفی در مورد چگونگی کارکرد جک پنوماتیک ، اجزا و انواع آن و نگهداری آن ها را مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه به این موضوع علاقه مند می باشد و یا این که استفاده از جک های هیدرولیک برای شما اهمیت دارد، با ما تا پایان همراه باشید.

 

 نیاز صنعت 

جک های پنوماتیک شاکو (shako)تایوان

درباره جک هیدرولیک و پنوماتیک

در مورد جک های پنوماتیک شاکو چه می دانید؟

شاکو پنوماتیک تمامی منابع خود را به زمینه محصولات جک پنوماتیک شاکو (سیلندر هوا) اختصاص داده است. برند ایجاد شده شاکو، شهرت خوبی را در سرتاسر جهان به دست آورده است.

نام شاکو پنوماتیک تبدیل به انتخابی ایده آل برای محصولات جک پنوماتیک shako در بیش از 30 کشور شده است. در واقع، نماد کیفیت بالا میباشد.

این شرکت بیش از 20 سال تجربه و سابقه اثبات شده انجامِ توسعه محصولات جدید جک هوای پنوماتیک را در خود جمع کرده، و اکنون ما خود را متعهد ساخته ایم تا تلاشهای تیم تحقیق و توسعه خود را حتی بیشتر از این سرعت بخشیده تا برای قرن 21 و نقطه عطف بعدی خود آماده باشیم.

از پروژه های OEM و ODM جک پنوماتیک شاکو استقبال میشوند. معامله با حجم بالا همراه با معامله با قیمت ویژه.
نیاز صنعت به عنوان نمایندگی فروش شیر برقی و انواع سلنوئید شاکو شما را همراهی خواهد کرد تا محصول با کیفیت و مورد نیاز را انتخاب نمایید.

امروزه هم موتور ها و هم جک هیدرولیک ، جک پنوماتیک به اجزای ضروری در مدار های هیدرولیک برای تبدیل انرژی هیدرولیک به انرژی مکانیکی تبدیل شده اند. سیلندر رابط بین مدار هیدرولیک و ماشین در حال فعالیت است.

جک هیدرولیک ، جک پنوماتیک متفاوت از موتور هیدرولیکی است که وظیفه ایجاد حرکت دورانی را بر عهده دارد، و نقش آن ایجاد حرکات انتقالی (خطی) می باشد که از طریق آن نیروها منتقل می شوند.

اگر ماشین به صورت خطی عمل کند، مزایای زیر را می توان برای حرکت جک هیدرولیک ، جک پنوماتیک در نظر گرفت:

– طراحی ساده حرکت مستقیم با سیلندر ها و تسهیل در چیدمان 
– راندمان بالای سیلندر به دلیل عدم نیاز به تبدیل حرکت دورانی به حرکت خطی

یک سیلندر بسته به مدل آن می تواند نیروهای فشاری یا کششی اعمال نماید
ابعاد جک هیدرولیک،جک پنوماتیکامکان ساخت درایو های با قدرت بزرگ اما ابعاد کوچک را فراهم میسازد
بالا بردن، پایین آوردن، ثابت نگه داشتن و جابجایی بارها کاربرد های اصلی سیلندر های هیدرولیک است.

تقسیم بندی انواع جک ها بر اساس عملکرد
جک ها را با توجه به عملکرد آنها می توان به دو دسته تقسیم بندی نمود:
جک پنوماتیک یک طرفه
جک پنوماتیک دو طرفه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

Call Now Button

لطفا جهت دریافتی فایل های آموزشی فرم زیر را تکمیل کنید.

Open chat